Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Hobby > Czy nauka śpiewu jest kosztowna?

Czy nauka śpiewu jest kosztowna?

Poniedziałek 19 września 2016, przez alfred

Nauka śpiewu może być ukierunkowana na różne tory - od klasyki po scenę popową. Uczelnie i inne organizacje wychodzą na przeciw wymaganiom i chętnie skupiają się na jednym gatunku muzycznym. Początkujący muszą jednak zapoznać się z pewnymi podstawami, które stworzą bazę do tworzenia teksów lub po prostu śpiewania. Cena kursu zależy od kwalifikacji nauczycieli, ilości treningów w tygodniu oraz od miejsca w którym się lekcja odbywa.

Nauki śpiewu udzielane są zarówno w publicznych jak i prywatnych szkołach muzycznych. Istnieje również możliwość odbywania lekcji w domach prywatnych - jednak stosunkowo rzadko. Oferta skierowana jest głównie do młodzieży, ale również w kierunku dorosłych. Dodatkowo, są organizowane zajęcia dla najmłodszych takiej jak Mały Muzyk, Nutki itp. Studenci również wyrażają chęć udzielenia korepetycji. Lekcje śpiewu proponowane są między innymi u wokalistki, pedagoga czy absolwentki PSM w cenie około 50 zł za 60 minut.

Istnieją szkoły muzyczne, jak SmileFlow w Krakowie - http://krakow.smileflow.pl/lekcje/spiewu/, które oferują profesjonalne lekcje śpiewu w przystępnych, zwłaszcza jak na Kraków, cenach, a dodatkowo w ramach swoich programów proponują nie tylko naukę śpiewu, ale również emisję głosu czy teorię muzyki.

Co więcej, w szkołach często można wraz ze śpiewaniem nauczyć się gry na wybranym przez siebie instrumencie. Do wyboru są instrumenty takie jak - keyboard, trąbka, altówka, skrzypce czy też gitara. Zajęcia indywidualne, w szkole prywatnej kosztują za 4 lekcje po 45 minut od 240 zł za miesięcznie. Oferta skierowana jest także dla zespołów, które potrzebują wsparcia. Cztery lekcje po 90 min to koszt 100 zł.

Osoby, które nie mają funduszy na prywatną szkołę muzyczną, mogą uczęszczać na zajęcia organizowane przez państwowe placówki. Każda z nich posiada swoje wady i zalety. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która z nich pozwoli osiągnąć pewny sukces. Niezależnie od wyboru można osiągnąć powodzenie w tej branży. Christina Aguilera, Alicia Keys, a na polskiej scenie Sylwia Grzeszczak - to wokalistki-absolwentki państwowych szkół muzycznych. Adele czy też Beyonce natomiast ukończyły prywatne uczelnie.