Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Czarna herbata

Czarna herbata

Środa 10 czerwca 2015, przez MarcinB

Czarna herbata może nam się kojarzyć ze zwykłymi torebkami, a niektórym z najgorszym rodzajem herbaty, a czasem z czymś, co mogłoby się wydawać niezdrowe. Tymczasem jednak herbata czarna, podobnie jak wiele innych jej rodzajów, to również bardzo dobra dla naszego zdrowia herbata. Mimo że mówimy o tym rodzaju herbaty, jako o herbacie czarnej, to jednak napar posiada jasno bądź też ciemnoczerwone zabarwienie. Aromat po zaparzeniu jest bardzo przyjemny, aczkolwiek na pewno nie nacieszymy się nim zbyt długo, gdyż tenże aromat jest dosyć ulotny.

W przypadku herbaty czarnej musimy jasno zaznaczyć, że nie pijemy jej, jako napoju orzeźwiającego, jako napoju mrożonego, zimnego. Jeśli mówimy, bowiem o herbacie czarnej, to tylko i wyłącznie w postaci gorącego napoju posiada ona swoje wszystkie właściwości. Czarna herbata to przede wszystkim Assam oraz Cejlon, czyli herbaty pochodzące ze Sri Lanki. D

Najlepsze herbaty na świecie

O czołowych możemy także zaliczyć Dareeling pochodzący z Indii. Poza tym oczywiście mamy jeszcze wiele innych rodzajów herbaty czarnej pochodzących z Indii, z Chin czy też z krajów afrykańskich. Właściwe parzenie czarnej herbaty na pewno nie polega na zalaniu torebki wrzącą wodą. Jeśli chcemy poczuć prawdziwy smak herbaty czarnej powinniśmy do tego celu wykorzystać ogrzany wrzącą wodą czajniczek. Jeśli chodzi o temperaturę wody, jaką powinniśmy zalewać herbatę czarną, to mówimy w tym miejscu o stadium wody białej. O co dokładnie chodzi?

Stadium białej wody to moment, w którym bąbelki gotującej się wody nadają jej kolor biały. Jednakże oczywiście należy pamiętać, aby nie doprowadzić wody do zbyt wysokiej temperatury. Picie czarnej herbaty, jak też każdej innej to dobry zwyczaj. Aby poczuć jej prawdziwy smak i aromat należy oczywiście wybierać te herbaty, które faktycznie są dobrej jakości. Tak naprawdę warto w herbatę zaopatrywać się w dobrych sklepach, w specjalistycznych sklepach. Zwykłe torebki z herbatą to być może mniejszy koszt, ale tak naprawdę liczy się w tym miejscu jakość, a herbata to jest ten napój, którym można się delektować i zachwycić.

http://herbata.bialystok.pl/ - więcej informacji o herbatach dla wszystkich pasjonatów tego trunku.