Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Co zrobić, kiedy zepsuje się iPhone?

Co zrobić, kiedy zepsuje się iPhone?

Czwartek 14 kwietnia 2016, przez Marcin Marc

Wiele osób marzy o tym, aby zamiast zwykłego smartfona wejść w posiadanie tego, który nosi nazwę iPhone oraz odznacza się charakterystycznym znaczkiem w postaci błyszczącego jabłka.

Jak wiemy doskonale, iPhone przede wszystkim charakteryzuje się niesamowitą precyzją, pełnym profesjonalizmem wykonania, najwyższą jakością oraz oczywiście równie wysoką ceną. Jak powszechnie wiadomo iPhone cieszy się wielką popularnością i gromadzi coraz większą rzeszę fanów. Są też osoby, które z logiem jabłka mają zarówno telefony komórkowe, komputery, tablety, jak i telewizory. Posiadanie sprzętu sygnowanego logiem jabłka, jest dla wielu powodem do dumy oraz przejawem prestiżu, oznaką czego na pewno jest. Każdy sprzęt jednak może się zepsuć.

Dotyczy to głównie telefonów, które są narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Co zatem zrobić, kiedy nasz iPhone spadnie np. na kostkę brukową i jego szybka ulegnie stłuczeniu? Wówczas należy jak najszybciej znaleźć serwis iPhone, który trudni się naprawą tego sprzętu. Miejmy świadomość tego, że iPhony, są tak skonstruowane, że nie każdy serwis telefonów, będzie w stanie je naprawić. Ponadto naprawa iPhone, może odbywać się tylko tak naprawdę w wyspecjalizowanych punktach, które również współpracują bezpośrednio z oddziałem znajdującym się w Polsce.

Oczywiście trzeba mieć również na względzie fakt, że taka naprawa nie zawsze będzie możliwa. Wszystko zależy od tego, co tak naprawdę będzie przyczyną awarii naszego telefonu. Nie mniej jednak, w momencie pojawienia się awarii, należy niezwłocznie zgłosić się do serwis Applesupport w Poznaniu, celem jej zdiagnozowania i ewentualnej naprawy. Czasami naprawa telefonu, będzie wymagała przekazania go bezpośrednio do centrali, co niewątpliwie wydłuży czas jego naprawy, a my pozostaniemy bez środka komunikacji na dłużej. Musimy wziąć też pod uwagę, że niektóre awarie nie nadają się do naprawy, wówczas koniecznością jest wymiana telefonu na nowy. W momencie, kiedy posiadamy wykupione ubezpieczenie, taka wymiana następuje na koszt producenta, natomiast jeżeli nie posiadamy takiego ubezpieczenia, musimy mieć na uwadze fakt, iż wymiana telefonu leżeć będzie po naszej stronie.

Dlatego najlepiej będzie, kiedy uprzedzimy taką sytuację i w momencie nabycia telefonu, wykupimy również ubezpieczenie, które będzie chronić nas nie tylko przed zniszczeniem, ale również przed kradzieżą, co niestety w przypadku tak drogiego sprzętu, może się zdarzyć. Pamiętajmy o tym, aby dbać o bezpieczeństwo naszego iPhone’a, chociażby przez zakup szybki ochronnej, która zabezpieczy go przed ewentualnym stłuczeniem podczas upadku. Kolejnym gadżetem chroniącym, może być futerał do telefonu. Jeżeli nie podobają nam się te, które są w sklepach, możemy zamówić oryginalny futerał z logo jabłka, lub też przezroczysty, który nie zakryje nam tego oryginalnego wyglądu.

Jak wiemy doskonale, posiadając telefon tak popularnej marki, nie chcemy go ukrywać pod futerałem, w związku z czym najlepiej zakupić futerał przezroczysty, dzięki czemu ochronimy go przed ewentualnym zniszczeniem, jak i również nie ukryjemy jego naturalnego piękna.