Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Biznes > Cały „świat” w zasięgu ręki

Cały „świat” w zasięgu ręki

Środa 12 lutego 2014, przez admin

Marketing mobilny jest pojęciem bardzo ogólnym i skierowanym głównie do ludzi, które posiadają tzw. smartfony czy tablety. w dzisiejszych latach każdy człowiek posiada telefon komórkowy i coraz częściej wymienia je na lepsze modele. Zamienia się je najczęściej na smartfony, czyli telefony komórkowe z wieloma możliwościami.

Ongiś telefon komórkowy był używany wyłącznie w zamiarze skontaktowania się z inną jednostką, bądź przekazania jej krótkiej informacji (sms). Dzisiaj dzięki licznym rozbudowanym funkcjom telefonu komórkowego można nie dość, że się skontaktować nie tylko z jedną ale i z wieloma osobami, przesyłać krótkie jak i bardzo długie informacje, przesyłać e-maile, robić często lepsze fotki aniżeli aparat fotograficzny, słuchać muzy w bardzo dobrej jakości, przeglądać witryny internetowe to także robić zakupy. Społeczeństwo trwale jest zabiegane, nie ma czasu dosłownie na nic, także na zakupy. Dlatego funkcja zakupów przez internet jest bardzo dla nich interesująca. Coraz więcej polaków korzysta z aukcji internetowych, e- sklepików.

Podczas przeglądania witryn internetowych w telefonie natrafiamy często na liczne reklamy i banery reklamowe. Dzieje się tak, gdyż reklamodawcy wykorzystują fakt, że aktualnie społeczeństwo może wszystko zrobić dzięki takiemu mikremu ustrojstwie i ma je zawsze przy sobie. Często przychodzą do nas różnorodne sms-y i mms-y z reklamami.Takie działania są jedynie niewielką częścią bardzo wielkich działań marketingowych. W Polsce marketing mobilny nie jest jeszcze porządnie rozwinięty, jednakże procent jednostek korzystających z usług mobilnych ciągle wzrasta.

Spowodowane jest to głównie faktem, że każdy telefon komórkowy posiada aplikacje mobilne i bardzo trudno jest wręcz znaleźć taki telefon, który byłby tych aplikacji pozbawiony. Do marketingu mobilnego zaliczać można również telemarketing. Z pewnością do każdego z nas telefonowała ongiś osoba z super, interesującą ofertą jakiejś firmy. Takie czynności przynoszą wiele zalet i odnoszą coraz lepsze sukcesy w obecnym świecie. Dzięki tak małemu urządzeniu z małym ekranem potrafilibyśmy odszukać rozrywki, załatwić kwestie biznesowe i korzystać z wielu niezliczonych jego funkcji. Prawdopodobnie telefony komórkowe wyprą tradycyjne komputery a nawet laptopy.