Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Biznes w ciężkich czasach

Biznes w ciężkich czasach

Niedziela 19 maja 2013, przez admin

W dzisiejszych czasach niczego nie można być pewnym. Mam znajomych, którzy całe życie zajmowali się jedną branżą, a dzisiaj mają problemy z tym, aby znaleźć pracę w tym, co naprawdę umieją. Jest bowiem wielkie zapotrzebowanie na niektórych fachowców, na innych zaś jest tego brak.

Rynek nasycony jest humanistami. Potrzebne są osoby, które zajmują się bardziej ścisłymi przedmiotami. Sam postanowiłem, że nie będę zajmował się czymś, czego nie lubię. Z drugiej jednak strony wiedziałem, że bardzo trudno będzie mi znaleźć pracę w niektórych branżach, dlatego też postanowiłem, że będę próbował swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu.

Okazuje się bowiem, że można założyć własną działalność i zarabiać na tym bardzo duże pieniądze. Dość dokładnie się o tym przekonałem, kiedy to mój znajomy ze szkolnej ławki rozpoczął swój biznes. Postanowił, że będzie produkował “blaszaki”. Nikt wcześniej nie wpadł na ten pomysł. Wielu już na początku spisywało go na straty, nie zdając sobie sprawy z tego, że jego pomysł może wypalić. Okazało się, że był to przysłowiowy “strzał w dziesiątkę”.

Dzisiaj mój znajomy prowadzi dużą firmę, która produkuje owe garaże blaszane na bardzo dużą skalę. Jest więc bardzo zadowolony z tego co robi. Wielu moich znajomych do dzisiaj przypomina sobie, że kiedy zaczynał był tak bardzo wyśmiewany przez wielu. Dzisiaj jednak doszedł do tego, o czym wielu z nas może tylko pomarzyć.