Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Praca > Asertywność

Asertywność

Piątek 7 czerwca 2013, przez admin

Właśnie zrobiłem sobie test na asertywność (gazeta.pl) i wyszedł tak, jak należało się spodziewać. Jestem rzadko asertywny, za to okazyjnie czuję się wartościowy i godny szacunku.

No coż. W końcu zawsze musiałem być grzeczny, posłuszny i realizować wszystko, co jest "dla mojego dobra" (w ostatnich latach nawet nie musiałem, sam sobie to narzucałem). Zawsze dotąd byłem niedoświadczony, więc wymagałem "wsparcia" ze strony doświadczonych, żeby uczyć się na błędach innych.

Dzięki temu nie popełniłem 95% błędów jakie ludzie w wieku od 0 do 24 lat popełniają. I o te 95% mniej wiem o życiu. Najgorsze jest to, że popełnię pewnie większość tych błędów w przyszłości. Będę po prostu uboższy o tę wiedzę.

Na szczęście udało mi się w dzieciństwie poparzyć gorącą wodą, zostałem potraktowany prądem elektrycznym, gdy do 220V gniazdka podłączyłem 1,5V żarówkę i doświadczyłem czym jest ospa wietrzna.

Już nigdy nie zachoruję na ospę, nie dotknę otwartych przewodów elektrycznych pod wysokim napięciem i nigdy nie włożę dłoni do rozgrzanego oleju.

Pewnie gdybym popełnił 100% błędów nie byłoby mnie już na tym świecie, ale może warto znaleźć jakiś złoty środek (chociaż nieco powyżej 5%)?