Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Aplikacje komputerowe do projektowania wnętrz

Aplikacje komputerowe do projektowania wnętrz

Wtorek 22 kwietnia 2014, przez Marcin Marc

Komputery praktycznie od samego początku wykorzystywane były do wykonywania wszelkiego rodzaju obliczeń, działań, operacji. Wszystko to szło w kierunku ułatwienia życia poszczególnym grupom odbiorców. W dzisiejszych czasach, dzięki rozwojowi techniki, możemy wykorzystywać je również do wszelkiego rodzaju projektowania, m.in. projektowania wnętrz.

Zapytana w rozmowie telefonicznej firma SH Design z miejscowości Bielsko-Biała o programy przydatne dla początkujących projektantów, wskazała na kilka ciekawych pozycji z którymi warto się zapoznać.

Warto poświęcić uwagę programowi Power NET+, który na chwilę obecną jest udostępniony na darmowej licencji. Jest to produkt firmy CAD Projekt K&A, znanej z produkcji takich systemów jak CAD Kuchnie i CAD Wnętrza. Posiada ogromną bazę elementów pozwalającą na zaprojektowanie dowolnego wnętrza. Na jego bazie został stworzony podobny program o nazwie Light Decor Paradyż.

Na uwagę zasługuje również aplikacja Sweet Home 3D - również darmowy. W odróżnieniu od innych tego typu darmowych programów, to właśnie w nim możemy pracować jednocześnie nad aranżacją i projektowaniem kilku pomieszczeń na raz, a także kondygnacji domu. Gotowe projekty możemy wydrukować. Do programu możemy pobrać odpowiednie spolszczenie.

Dla osób o trochę mniejszym budżecie na wymarzone wnętrze, szwedzki koncern IKEA przygotował również swoją własną aplikację jaką jest IKEA Home Planner - Kitchen. Tutaj możemy zaplanować i zaprojektować swoją wymarzoną kuchnię - oczywiście tylko i wyłącznie na produktach ze sklepu Ikea - ale tutaj decyzję już pozostawiamy użytkownikom końcowym. IKEA posiada również odpowiedniki programów do innych pomieszczeń.

Ilość tego typu aplikacji jest naprawdę duża. Należy pamiętać, że darmowe programy nie dadzą nam tego co profesjonalne aplikacje na płatnych licencjach, ale dla zwykłych użytkowników powinny być wystarczające. Osoby takie jak projektanci wnętrz którzy na co dzień zajmują się projektowaniem i aranżacją wnętrz, muszą zaopatrzyć się jednak w płatne i droższe rozwiązania, co jednak usprawni ich pracę i pozwoli na tworzenie wspaniałych wnętrz i pomieszczeń.