Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Webdesign > Aplikacja dedykowana

Aplikacja dedykowana

Poniedziałek 20 stycznia 2014, przez Marcin Marc

W czasach rozwoju technologii informatycznej, coraz bardziej wzrasta konkurencja między firmami, co skutkuję tym, iż wypuszczają na rynek coraz to nowsze i spełniające wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Jedną takich aplikacji jest aplikacja dedykowana.

Aplikacje dedykowana, czym właściwie jest? Są to projektowane na życzenie klienta aplikacje, które mają na celu dostosowanie się do jego oczekiwań i potrzeb. Aplikacje te mogą być dedykowane danej branży, w której znajdą odpowiednie zastosowanie. Mimo że na rynku dostępnych jest wiele gotowych oprogramowań, spełniają one tylko standardowe funkcje, które nie zawsze odnajdują zastosowanie w danej firmie, dlatego aplikacja dedykowana jest w ostatnim czasie tak chętnie wykorzystywana.

Aplikacje dedykowane pozwalają na dużo łatwiejsze i sprawniejsze zarządzanie, zwiększając tym wydajność pracy.


Tak właśnie w rozmowie telefonicznej powiedział właściciel marki Mamezi Studio z Krakowa zajmującej się tworzeniem aplikacji web. Aplikacje te,ze względu na to że powstają na indywidualne zamówienie danej firmy,są w każdej chwili gotowe do rozszerzenia ich funkcji, co stanowi ich kolejną zaletę. Czy łatwo stworzyć aplikację dedykowaną? Aby firma projektująca aplikację dedykowaną mogła w pełni sprostać wymaganiom klienta indywidualnego, czy też dużej firmy, musi wdrożyć proces, który ułatwi projektowanie zamówionej aplikacji.

Proces ten składa się z kilku etapów, a każdy z nich ma istotne znaczenie w procesie projektowania i tworzenia aplikacji, o to one:

  1. Analiza wymagań klienta- na tym etapie sprawdza się aktualną listę potrzeb klienta oraz cały rynek, tak aby aplikacja odniosła zamierzony cel jej użytkowania.
  2. Stworzenie prototypu - kolejny ważny etap, na którym tworzy się wstępny model aplikacji, ma to na celu sprawdzenie funkcji aplikacji, tak by klient podczas tego procesu, mógł dodać lub zrezygnować z wybranych funkcji wybierając tylko te, które będą najodpowiedniejsze dla jego potrzeb.
  3. Implementacja- przechodzenie z fazy prototypowej do fazy tworzenia konkretnego programu, w tym czasie klient ma ostatnią szanse sprecyzowania swoich wymagań.
  4. Testy aplikacji - test poprawnego działania aplikacji, przed wprowadzeniem go na rynek.
  5. Wdrożenie aplikacji- krok w którym aplikacja zostaje przekazana klientowi, tutaj kończy się proces tworzenia.
  6. Szkolenie - ma na celu przeszkolenie w działaniu aplikacji, administratora i jej użytkowników.
  7. Udoskonalanie- ostatni etap, który pozwala no rozwój aplikacji, poprzez obserwację jej użytkowania. Wszystko to składa się na sukces aplikacji dedykowanych na naszym rynku.

Gorące podziękowania dla Mamezi Studio za czynną pomoc przy redagowaniu tekstu.