Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Alga AFA - eko-żywność z głębin jeziora Klamath

Alga AFA - eko-żywność z głębin jeziora Klamath

Poniedziałek 26 października 2015, przez alfred

Każdy człowiek dbający o swoje zdrowie wie na pewno czym są algi. Chlorella i spirulina to niezwykle popularne mikroalgi, na temat których, powstały dziesiątki artykułów. Niewiele jednak osób zna ich niebieskawo-zieloną kuzynkę - algę AFA Klamath, która stała się w ostatnim czasie, prawdziwym eko-hitem.

AFA pochodzi z jeziora Klamath, znajdującego się w USA a dokładnie w stanie Oregon. Żyje ona tam od wielu setek lat w idealnym dla siebie, pełnym minerałów środowisku, dzięki któremu posiada tak unikatowy skład i swoje interesujące właściwości. Wulkaniczna erupcja, która zrodziła jezioro Klamath, wzbogaciła je w wyjątkowo wysoką liczbę komponentów mineralnych. Dokonane w ostatnim czasie badania pokazują, że poza generalnym znakomitym wpływem na zdrowie tej algi, wykorzystywać ją także można do zahamowania symptomów zespołu przewlekłego zmęczenia, a także zespołu PMS i artretyzmu. Naukowcy z jednego z większych uniwersytetów medycznych w Stanach Zjednoczonych eksperymentalnie korzystają z niej także w terapii osób chorych na Alzheimera, oraz dzieci dotkniętych przez ADHD.

Alga AFA Klamath jest organizmem jednokomórkowym, wytwarzane więc z niej suplementy diety, znacznie lepiej przyswajalne niż syntetyczne preparaty witaminowe. Alga z jeziora Klamath, to źródło cennych składników odżywczych. Ma ona nieprawdopodobnie wiele przeznaczeń, takich jak proces detoksykacji organizmu, czy polepszanie wydolności układu nerwowego oraz niwelowanie konsekwencji stresu, za pomocą stabilizacji poziomu dopaminy.

Przedstawiona powyżej całość, tworzy jej obraz jako super-żywności, która powinna być częścią jadłospisu, każdego człowieka na ziemi. Być może już niebawem, turkusowa alga AFA Klamath, stanie się podstawowym składnikiem naszych posiłków. Jednak jak będzie, czas pokaże.

Artykuł dostarczony przez serwis afaklamath.pl, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony informacyjnej, poświęconej w całości aldze AFA Klamath.