Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Ciekawostki > Akupunktura - za i przeciw

Akupunktura - za i przeciw

Środa 22 kwietnia 2015, przez MarcinB

Niegdyś mówiono, że akupunktura to jakieś czary: że poddawanie się tej metodzie leczenia jest bardzo ryzykowne, że grozi śmiercią, a przede wszystkim jest to bardzo bolesny zabieg. Dzisiaj wiemy jednak, że te wszystkie obawy są wyssane z palca i wynikają jedynie z nieznajomości medycyny wschodniej. Aktualnie akupunktura zyskuje na popularności. Mamy większe pojęcie na temat tej metody, informacje zaś są powszechnie dostępne w internecie. Powstaje wiele gabinetów zajmujących się leczeniem poprzez akupunkturę, zwłaszcza w dużych miastach.

Czy akupunktura działa?

Tak, jest to dobra i skuteczna metoda leczenia wielu dolegliwości. Nie wszystkich jednak. W gabinecie nie zostaniemy magicznie uleczeni z ciężkich schorzeń. W tym miejscu należy podkreślić, że akupunktura jest dobrą metodą leczenia różnych dolegliwości, ale na pewno nie można się jej poddawać bez żadnych ograniczeń.

Mamy wyróżnionych wiele schorzeń i wiele sytuacji, w których poddawanie się akupunkturze jest co najmniej niewskazane. Przede wszystkim chodzi o choroby nowotworowe. Osoby cierpiące na nie są zasadniczo osłabione. Ogólne osłabienie organizmu przekłada się na wiele problemów zdrowotnych. Akupunktura przyspiesza przemianę materii, co w przypadku osób chorych na nowotwór mogłoby spowodować pogorszenie się stanu ich zdrowia. Organizm będzie zbyt obciążony.

Zaburzenia psychiczne, ciąża i karmienie

Akupunkturze na pewno nie mogą poddawać się osoby cierpiące na choroby psychiczne. Nie mogą się jej poddawać również kobiety w ciąży, karmiące, jak również kobiety w trakcie miesiączki. Powszechnie pewne przeciwwskazania wynikają również z warunków zewnętrznych takich jak burza, niskie ciśnienie powietrza czy panujący upał. Te wszystkie elementy mają wpływ na skuteczność zabiegu. Nie zostało stwierdzone, czy przyjmowanie suplementów diety (takich jak BCAA), ma wpływ na skuteczność akupunktury.

Oczywiście poddając się temu zabiegowi tak naprawdę oddajemy się w ręce prawdziwych profesjonalistów. Warto dodać, że zabiegi akupunktury w naszym kraju mogą być wykonywane tylko i wyłącznie w gabinetach lekarskich, a wykonywać je mogą tylko i wyłącznie dyplomowani lekarze. To powinno być pewnego rodzaju gwarantem tego, że zabieg, któremu się poddajemy, jest w pełni bezpieczny dla nas i z pewnością również okaże się być skutecznym.