Internet, IT, SEO, Finanse, Design w przystępny sposób

Strona główna > Reklama > ARTYKUŁY I BLOGI

ARTYKUŁY I BLOGI

Poniedziałek 8 lipca 2013, przez admin

Ostatnimi czasy namnożyło się możliwości eksponowania swoich myśli i treści poprzez blogi, (sponsorowane?) artykuły i inne formy przekazu. Oczywiście są do tego dostępne stosowne narzędzia, wszak nic nie stoi w miejscu. Tak więc pierwszym tego typu możliwością jest blog. Jego założenie jest tak proste, że wystarczy podstawowa umiejętność obsługi komputera i poruszania się po Internecie. No przydałaby się umiejętność pisania poprawną polszczyzną

Jeśli więc chcesz pozostawiać po sobie ślady funkcjonowania możesz założyć sobie takowy blog, a jeśli posiadasz nieco większe umiejętności, lub kogoś kto je posiada, możesz na własnym serwerze, choćby darmowym, uruchomić taki blog jak chcesz. Tak więc dobierasz wtedy sobie wygląd, kolor, czyli tzw. theme, sposób wyświetlania, czcionkę, kolor i inne elementy. Nie jest to zbyt skomplikowane i taki blog ma oczywiście więcej możliwości. Nie także problemu aby zamieścić na bl0gu dowolne zdjęcia, czy filmy, własne, lub pobrane z innych miejsc. Sposób na pamiętnik, lub eksponowanie własnych możliwości elokwencji.

Inna opcja to zamieszczane artykuły w serwisach, które umożliwiają, po szybkiej rejestracji, zamieszczenie własnych treści do wglądu publicznego. Jest to też więc jedna z możliwości budowana własnego wizerunku eksperta w określonej dziedzinie. Osoba czytająca, na podstawie treści, wyciąga wnioski: czy masz coś sensownego do powiedzenia w określonym temacie, czy to tylko takie sobie lanie wody. Więcej takich artykułów to oczywiście większa możliwość eksponowania swojej wiedzy, czy umiejętności.

Osobną kwestią są tzw. presell pages, czyli artykuły, jeśli można je tak określać, zawierające linki w treści do określonych stron internetowych. Jest to jedna z opcji i technik tak zwanego pozycjonowania stron, czyli działań mających na celu spowodowanie aby określona strona znajdowała się na wysokich pozycjach wyników wyszukiwania w motorach wyszukiwawczych. To natomiast już cały ogrom wiedzy i konieczność posiadania doświadczenia w tym zakresie, lecz oczywiście to wszak robią ludzie, więc tego tez można się nauczyć. No przydałoby się jeszcze nieco gotówki na narzędzia pracy.